سرمه‌ای

سرمه‌ای            

اینکه روی تختم دراز کشیده باشم و آسمان آبی باشد یا شب بی ستاره ای با باد و باران یکریز و تو  در آشپزخانه گرم پخت و پز باشی حتمن داستان تازه ایست که داری می نویسی و لابد همه ی داستان باید در همین اتاق بگذرد و من هم تا آخر داستان باید روی تختم بمانم تا تو با خیال راحت سر کلاس وقتی که استاد دارد درباره ی فصل‌های تازه‌ی درس حرف می‌زند حواست همه‌اش به آن پسره باشد وبه جزوه و شماره‌ای که بعد از کلاس می‌گیری . بعد چون آسمان آبی است راننده‌ی تاکسی باید همان آدم سربه‌زیر همیشگی باشد  که سگش روی داشبورد با قیافه ی مضحکش برایت سر تکان می‌دهد . تو باز شیطنتت گل می‌کند  سر من را روی سگ می‌گذاری و توی دلت برایم شکلک در می‌آوری هزارو یک شکلک وهر بار و با هر شکلک ،لبخندی که هر لبخند طعم خاص خودش را دارد و من برای این لبخند‌هاست که سگ می‌شوم هر بار و همیشه .

(( ممنون پیاده میشم))

  دانشگاه خوش گذشته خسته نیستی، قبل از اینکه به خانه بروی سری به کتابخانه می زنی ، کتاب تازه ای امانت می گیری تا برای نشستن توی پارک بهانه ی خوبی داشته باشی ، بعد هم معلوم است‌، زنگ می زنی به پسره که بازهم بابت جزوه تشکر کنی و چند تا سئوال درسی مسخره بپرسی . تا ان موقع من باید همین‌جا بمانم و فکر کنم به اینکه یک روز آفتابی ، جلوی دانشگاه وقتی منتظر تاکسی هستی ، یا جلوی کتابخانه بعد از تحویل کتاب یا توی پارک وقتی داری به جزوه ها نگاه می کنی چه طور سر صحبت را باز کنم و تو از اینکه پیراهن و شلوار سرمه‌ای‌ام با مقنعه و مانتوات ست شده خوشت بیاید و بگذاری گاهی از روی تختم بلند شوم  با لباسهای ستم بیایم کتابی از کتابخانه امانت بگیرم . توی پارک بنشینیم و درباره ی کتاب‌هایی که خواندیم حرف بزنیم . از امروز که چه هوای خوبیست حرف بزنیم و اصلن حرفی از پسره و لباس‌های ستش نباشد .

 آسمان آبی باشد یا نباشد من توی این اتاق نمی‌مانم  دوست دارم ، گاهی راننده‌ی سر به زیر همیشگی نباشم .

/ 16 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهرام سبزی

سلام خسته نباشید وبلاگ قشنگی داری منتظر قدم سبزتان هستم

تالش خونه

بروز شد به ما سر بزنید و در نظر سنجی انتخابات تالش شرکت کنید تالشیان به هوش انتخابی دیگر باید

خالد رسول پور

درود خیام ظهیری عزیز. زیبا بود و لذت بردم. شاد و سرفرازباشی.

فكرآزاد

سلام خيام جان! يك ماه در سفر بودم و اولين داستاني كه خواندم چقدر خوب سرمه اي بود! تناليته اي پر رنگ از آبي آسمان. ممنون كه مي نويسي و عذر تقصير كه هنوزاهنوز نتوانستم به دليل مشغله زياد دوستان بويژه فرامرز طالبي بديدارت بياييم.

مطهره جمالی

سلام _ من + 15 _ منتظر حضورتان می مانم! با آرزوی مهربانی بااحترام[گل]

تالش خونه

سلام وبلاگ خوبی دارید به ما هم سر بزنید و نظر بدهید تالش خونه بروز شد میزان رای ملت است امام خمینی (ره) سرنوشت انتخابات تالش در دست مردم است تالشیان به هوش انتخابی دیگر باید

safar abdipoor

سلام امیدوارم همیشه موفق باشی همسایه به منم یه سر بزن

علی قانع

سلام و ارادت/ خواندم /خیلی سیاه و تاریک بود / خسته نباشید