تکثیر

تکثیر

اول می‌شود دو تا بعد می‌شود چهار تا ، هشت تا  ، شانزده تا بعد می‌شود سی و دو تا و ادامه می‌یابد تا می‌شود چشم ، گوش ، بینی ، دهان ، می‌شود دست و پا ، سر، سینه ، قلب می‌زند ، خون جاری می‌شود رگ ها پر می‌شوند . تکان می‌خورد می‌آ‌ید بیرون . گریه می‌کند شیر می‌خواهد ، می‌خوابد ، خیس می‌کند . گریه می‌کند ... ادامه می‌یابد .

بابا آب داد ، بابا نان داد . معلم مشق‌ها را خط می‌زند املاها را نمره می‌دهد . می‌نویسد ، می‌خواند ...

  حالا کم کم یاد گرفته تنها در خیابان برود و بیاید . حالا یاد گرفته بهانه داشته باشد برای رفتن و  آمدن کم کم دارد به غریبه ها لبخند می‌زند . عادت کرده موها را شانه کند ، اتو بکشد لباسش را کفش‌ها را برق بیاندازد و برود به دنبال کسی بگردد . حالا می‌داند چیزهایی هست چیزهایی درونش دارد اتفاق می‌افتد . فکرهایی در مغزش می‌آید و می‌رود .

حالا خانمی شده برای خودش یا شده پسری عاشق . قلب می زند . خون جاری می‌شود رگ‌ها پر می‌شوند. 

□          

  بین نگاه‌ها دنبال نگاه خودش می‌گردد می‌داند بین آن‌ها ، دو چشم بر می‌گردد نگاهش می‌کند . دست چشم‌ها را می‌گیرد ، می‌روند شادند می‌خندند صبح سرد زیبایی است.

برگ‌ها را جارو کرده اند خیابان از باران دیشب خیس است ، بخار زیبایی از دهان‌شان بیرون می‌آید ، گربه ای از پشت سطل اشغال نگاه‌شان می‌کند .

 نگاهش به دنبال چشم‌ها می‌گردد . نگاهی اما می‌آید چشم‌ها را از او می‌گیرد . چشم به سمت نگاه بر می‌گردد نگاه دست چشم‌ها را می‌گیرد با خود می‌برد شادند ، می‌خندند ، شوخی می‌کنند با هم . بخار دهان‌شان یکی می‌شود . دور می‌شوند ...

گربه‌ای دارد آشغال‌ها را می‌گردد .

 

/ 13 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهلا

بازهم سلام و باز هم ممنون که به من سر زدید. داستان "تکثیر" را خواندم. داستان تسلسل و تکرار زندگی را خوب و خوشبینانه نوشته اید. خسته نباشید. و با اجازه اتان به این داستان لینک میدهم. در ضمن نمیدانم در جریان فراخوان روزنامه ی فرهیختگان و رادیو فرهنگ برای جذب و نشر داستانک هستید یانه. به هر حال به نظر من که داستان هایتان قابلیت مطرح شدن در سطحی بسیار گسترده تر را دارند. موفق و سربلند باشید.

رضا

سلام دوست گرامی داستان کوتاه زیبایی بود موفق باشید

تالش ویدئو

وبلاگ تالش ویدئو جهت انتشار ویدئو کلیپ های تالشی ایجاد شده است و تلاش دارد مجموعه های تصویری هنرمندان تالش را در اختیار علاقمندان به فرهنگ تالشی قرار دهد.امیدواریم که تلاشمان نتیجه دهد وایجاد این وبلاگ کمکی هر چند کوچک به گسترش فرهنگ تالشی بکند. در این وبلاگ تلاشمان بر این است که مجموعه هایی که هنرمندان تالش از قدیم تا به الان روانه ی بازار کرده اند را در این وبلاگ جمع آوری کرده و در اختیار عللاقه مندان قرار دهیم و از دوستان عزیز هم تقاضا داریم با انتقاد های خود ما را در هر چه بهتر کردن این وبلاگ یاری رسانند. در اولین بخش بعد از راه اندازی این وبلاگ چند کلیپ از استاد هادی حمیدی را برای شما قرار دادم برای شما گذاشته ام.3gp دانلود کنید البته به علت پایین بودن سرعت اینترنت این کلیپ ها را با فرمت امیدوارم که ازدیدن این کلیپ ها لذت کافی و وافی را ببرید. مدیر وبلاگ : ارادتمند مردم تالش بزرگ جهانبخش کلانتری چروده http://www.taleshvideo.blogfa.com آدرس وبلاگ : talshvideo@gmail.com ایمل وبلاگ :

صدف

سلام خیام گرامی همچنان عمق گرا با گرایشی از روان نویسی و بیانی بظاهر ساده خواندم و ایمان دارم که شاهکارهای موضوعی را در پس ذهن خود انباشته ای پس فقط جاریشان کن همانند خونهای جاری در رگها مثل همیشه آرزوی موفقیت برایت دارم. ضمنا تا پایان شهریور بدلیل مشغله ای که دارم قادر به بروزرسانی نیستم .

قباد آذرآیین

درود بر خیام بسیار عزیزم. خوشحالم کردی ..شاد باشی و تندرست..تکثیر را خواندم..مرحبا..چرا این داستان های کوتاه کوتاه(به نظر من عنوان "داستانک" توهین آمیز است) رو نمی دی جایی چاپ کنن؟ الآن فرهیختگان داستا کوتاه کوتاه می خواد..باز هم از این نوشته های خوبت برایم بفرست شادم می کنی شاد باشی و سرحال خیام دوست داشتنی

یعقوب سهوزاده- زلال

سلام شاعر گرامی و دوست عزیز آقای ظهیری با افتخارخواندمت با شعر((گورستان گمنام آسیا))دروبلاگ انجمن مجازی شاعران به روزم دعوتید به خوانش ونقد-اینبار آدرس انجمن رو فرستاده ام باتشکر - زلال[گل]

لوطیج

ممنون دوست خوب من یاهو باز نمی شه ببینم خبرت می دم مطلب را جایی منتشر نکن

آشوب

سلام بر شما خیام عزیز خیام جان خیلی خوشحالم کردید خیلی افتخار دادیدو ازتون ممنون می شم نظرتونو در مورد نوشتهام بگید . برای حرفهایی که نتوان زد سکوتی می کنم بلند تر از فریاد بله باید رها بود ، رهای رها زچون و چرا همیشه سبز باشید و جاری

شبنم

وبلاگ جالبی داری ولی چرا سیاه

پلیوار

سلام جناب ظهیری به روزم ودعوتید حضورتان خوشحالی من است ممنون